Sezon na wyrzucanie niepotrzebnych zwierząt

Trwa okres wakacyjnych wyjazdów, niestety w tym czasie zdarzają się właściciele psów, którzy zamiast zabrać czworonoga na wakacje, czy zostawić komuś pod opiekę, wyrzucają go. Stalowowolskie przytulisko otrzymuje codziennie nawet po kilka telefonów z informacją o błąkających się psach.

– Codziennie mamy po kilka takich zgłoszeń, nie tylko ze Stalowej Woli, ale także z okolicznych miejscowości, Niska, Zaleszan, Pilchowa, Przyszowa. Dzwoniący mówią, że psy plątają się po ulicach, czyli są wyrzucane. Takich zgłoszeń przed wakacjami było zdecydowanie mniej. Wczoraj też odbierałem trzy telefony w tej sprawie  – mówi Anna Szwed z Psiej Przystani.
Zaznacza, że są to głównie kundelki, tych rasowych jest zdecydowanie mniej. Są też przypadki szczeniaków, które ludzie przywożą do weterynarza w celu uśpienia. Oczywiście jeśli psiak jest zdrowy, to lekarz go nie uśpi. Wtedy kontaktuje się z przytuliskiem i przekazuje takiego psiaka.

Ale są też przypadki, gdy pies zwyczajnie ucieknie i właściciel go szuka, w takich sytuacjach też przytulisko pomaga. Dzięki temu wiele zwierząt z powrotem wraca do swoich domów. – W tym wypadku moc internetu jest bardzo duża. Na facebooku, stronie internetowej umieszczamy informacje o psach, które zaginęły. Ludzie udostępniają te informacje. Mamy dużo takich przypadków – dodaje Anna Szwed.

Jeśli tylko w przytulisko ma miejsce, a tych jest 13, to przygarnia bezdomnego czworonoga, jeśli nie to pomaga w inny sposób. Na przykład dając ogłoszenia w internecie, czy szukając domu tymczasowego. Teraz jest sezon wakacyjny więc adopcji psów jest mniej.
Na stronie przytuliska i profilu fb są zdjęcia psów, które są przeznaczone do adopcji, a także tych, które już znalazły swój dom.

Joanna Piechuta

http://stw24.pl/sezon-na-wyrzucanie-niepotrzebnych-zwierzat/

Na zdjęciu: Ulka – piesek do adopcji

Fot. Przytulisko Psia Przystań